THD Yöntemi ile Hemoroid Tedavisi

THD, Yöntemi ile Hemoroid de Ağrısız ve Kanamasız Tedavi

Hemoroid memelerine 6 atardamar gelir bu sebeple hemoroid memeleri genellikle 6 kadrandadır. THD ameliyatında bu 6 damar bağlanırve ek olarak kalın bağırsağın son kısmı olan rektumun değişik noktalarından ‘’mukopeksi’’ olarak adlandırılan teknikle yukarı doğru asılır veya basitçe içe doğru katlama yapılır. Ana damarlar bağlandığında yanlardaki daha ince damarlarla beslenme devam eder ancak gelen kan miktarı ciddi ölçüde azaltıldığı için hemoroid memeleri küçülür ve büzüşür.

Hemoroid ameliyatları arasında ameliyat sonrası hasta konforunun en iyi olduğu ameliyat şeklidir. Çünkü hiçbir şekilde doku kesilmemektedir. Doku kesilmediği için klasik ameliyatların ağrısıyla kıyaslanamayacak kadar az ağrı olur.

Uygulama bölgesel uyuşturma veya genel anestezi ile yapılır. Anüsten girilen alet yardımıyla hemoroidmemesine kan getiren atar damar cihaz yardımıyla bulunur ve 5-6 cm yukardan bağlanır, yine cihaz yardımıyla damarın bağlandığından emin olunur. Atar damarı bağlanan iç hemoroid memesi o andan sonra kan gelemediği için küçülerek büzüşür, dış hemoroid memelerinde de belirgin küçülme olur.

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH