Tıbbi Birimler

Acil Servis

Yunus Emre Hastanesi acil servisi  7/24 saat kesintisiz hizmet vermektedir.

Acil serviste, yatak başı monitörleri olan müşahede odası bulunmakta, hastaların ilk tedavi ve gözlemleri burada yapılmaktadır. Bunun dışında bir travma odası, bir resüssitasyon odası ve pansuman odası bulunmaktadır.

Hastalarımızın güvenliklerini sağlamak amacıyla 24 saat Güvenlik Görevlisi bulunmakta ve tüm alanlarda kamera kayıtları alınmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Aile Hekimliği

Aile hekimi; sizin ve ailenizin sağlık durumunu bilen, sağlıkla ilgili tıbbi işlemlerinizin düzenlemesini yapan hekimdir.

Aile hekimi kendisine başvuran kişinin tedavisine yönelik gerekli müdahaleyi yaparak tedaviyi başlatır. Gerekirse hastalık doğrultusunda diğer birimlere yönlendirerek tedavinin başarıyla gerçekleştirilmesini sağlar.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Ağız ve Diş Sağlığı

a8bHhVT

Anesteziyoloji ve Reanimasyon

Anestezi Uygulamaları

Hastanemizde hastaların ve ameliyatların özelliğine göre değişebilen anestezi yöntemleri uygulanır. Bunun için her hasta öncelikle anestezi polikliniğinde ya da yattığı serviste ameliyat öncesi anestezi uzmanı tarafından değerlendirilerek ameliyata hazırlanır.

Genel Anestezi
Hayati fonksiyonlarda değişiklik olmadan geçici olarak bilinç kaybı, ağrı duyusunun kaybı (analjezi), reflekslerin kaldırılması ve hareketsizlik sağlanır. Genel anestezi süresi ameliyatın süresine göre rahatlıkla uzatılabilir. Ameliyatın bitmesini takiben anestezik ilaçlar kesilerek hasta birkaç dakika içerisinde uyandırılır.

Bölgesel Anestezi
En sık uygulanan yöntemler santral bloklar (epidural, spinal anestezi, her ikisinin aynı anda yapıldığı kombine spinalepidural anestezi) veya periferik bloklardır. Ameliyatın yerine ve türüne göre bu işlemler uygulanabilmektedir. Hastanın bilinci genel anestezideki gibi kaybolmaz, her şeyin farkındadır fakat ağrı duyusu ortadan kalkmıştır. Epidural anestezi doğum ağrılarının önlenmesinde de kullanılmaktadır.

Sedasyon-Analjezi Uygulamaları
Lokal anestezi desteğiyle yapılacak küçük cerrahi girişimlerde ve tanıya yardımcı olacak ağrısız girişimler ve tetkik amaçlı girişimlerde (Endoskopi, Kolonoskopi gibi) hastayı rahatlatmak, sakinleştirmek, korkularını gidermek için gereken ilaçların damar yolu ile verilmesi yöntemidir.

Ameliyat – Anestezi Sonrası İzlem
Ameliyat bitip, hasta uyandırıldıktan sonra uyanma ünitesine geçilir. Burada hastanın hayati fonksiyonları sürekli takip edilerek servisteki odasına gönderilinceye kadar yakından izlenir.

Yoğun Bakım
Hastanemizin yoğun bakım ünitesi; bir ya da birden fazla organın geçici olarak yetersizliği nedeni ile vücudun aksamış olan fonksiyonlarının, esas neden ortadan kalkıncaya kadar desteklenmesi ve bu süreç içerisinde hastanın hayatta kalmasının yönelik  kesintisiz hizmet veremektedir,. Yoğun bakım ünitemizde her yatak başında suni solunum cihazı ve hastalara ait yaşamsal bulguları takip edebildiğimiz monitörler yer almaktadır.

Yoğun Bakımda Takip Edilmesi Gereken Hasta Grupları

 • Ciddi solunum yetmezliği olan hastalar
  • Ciddi kalp yetmezliği olan hastalar
  • Ciddi böbrek yetmezliği olan hastalar
  • Ani felç geçiren hastalar
  • Sepsis denilen ciddi enfeksiyonu olan hastalar
  • Zehirlenmeler
  • Genel vücut travması geçiren hastalar
  • Sinir sistemi hastalığı olan hastalar ( MyasteniaGravis, GullianBarre gibi)
  • Büyük ameliyatlar sonrası takibi gereken hastalar
  • Yaşlılığa bağlı genel durum bozuklukları
  • Malign hastalıklara bağlı gelişen sistemik yetmezlikler, vs.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Beyin ve Sinir Cerrahisi

Beyin, sinir ve omurilik cerrahisi; beyni, omurgayı ve omuriliği kapsayan geniş bir alanda tanı ve tedavi hizmetleri vermektedir. Hemen tüm ameliyatlar mikroskop altında mikro cerrahi yöntemiyle yapılmaktadır.

Omurganın; kaza ve yaralanmalar gibi travmatik, omurilik kanalı daralması ve belde kayma gibi yaşlılık sürecinde ortaya çıkan, ayrıca doğumsal olan hastalıklarında cerrahi girişim uygulanır. Bel fıtığı, boyun fıtığı ve omurgaya yapılan sağlamlaştırma (enstrumentasyon) ameliyatları yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Beslenme ve Diyetetik

Beslenme ve Diyet kliniğimizde; koroner kalp hastalıkları, diabet (şeker), obezite (şişmanlık), zayıflık, kolesterol, çeşitli mide hastalıkları (ülser, gastrit gibi), karaciğer hastalıkları ve daha birçok hastalığa uygun diyetler düzenlenir.

Bunların yanı sıra, hastanemizde yatarak tedavi edilen hastaların beslenmeleri de hastalıklarına uygun olarak diyetisyen kontrolünde düzenlenir.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Cildiye

Cildiye Kliniğimizde; deride yağlanma, kepeklenme ve sivilce tedavisi, nasır ve mantar tedavisi, saç, deri ve tırnak mantarlarının tedavisi, tüm cinsel yolla geçen deri hastalıklarının teşhisi ve tedavisi, ürtiker tedavisi ve nedenlerinin araştırılması, bebek ve çocuk hastalarda atopik egzema, kontakt dermatit (temas alerjileri), kozmetik alerjileri, deri yama ve alerji (prick) testleri, siğil, et benleri tedavisi vb. uygulanmaktadır.

Cildiye  kliniğinde uzman doktorumuz tarafından tüm deri hastalıklarının teşhis ve tedavilerinin yanı sıra aşağıdaki işlemler de yapılmaktadır:

· Dermatoskop cihazı ile nevusların (ben) detaylı muayenesi ve gerekirse düzenli aralıklarla takibi.
· Deri prick alerji testi ile hapşırma, burun akıntısı ve sık  öksürüğe neden olan alerjik maddelerin tespiti ve gerekirse immunizasyon tedavisinin planlanması.
· Kimyasal peeling yöntemi ile glikolik asit (meyve asiti) kullanılarak akne ve akne izlerinin tedavisi, doğum sonrası ve güneşe bağlı lekeler olarak bilinen “melazma”ların tedavisi yapılmaktadır.
Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Check-Up

Check-up ?

Toplumda sık olarak görülen, gizli seyreden ve ölümle sonuçlanabilen hastalıkların tanısına yardımcı olan testler yapılır.

Yunus Emre Hastanesinde Check-Up haftanın 6 günü saat 09:00-12:00 saatleri arasında yapılır.

Uygulanan Check –Up Programları

Standart Check – Up Paketi

40 Yaş Üstü Kadın Check – Up Paketi

40 Yaş Altı Kadın Check – Up Paketi

40 Yaş Üstü Erkek Check – Up Paketi

40 Yaş Altı Erkek Check – Up Paketi

Kadın Kanser Tarama Paketi

Erkek Kanser Tarama Paketi

Çocuk Check – Up Paketi 14 Yaş Altı

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları

Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Kliniğinde, doğumdan sonra bebeklerin , düzenli aylık  kontrolleri, mental- motor gelişimleri, beslenme  ve aşıları koruyucu hekimlik programı ile takip edilmektedir.

Bebeklerin fizyolojik gelişimlerini sağlıklı olarak devam ettirebilmeleri amacıyla ilk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmeleri konusunda ailelere anne sütünün önemi anlatılmaktadır.

Yeni Doğan Yoğun Bakım

Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesinde,  gebeliğin 25.haftasından  itibaren olan erken doğum, çoğul gebelik, diyabetik anne bebeği, dışkısını yutmuş bebek, yeni doğan sarılıklarının tedavileri yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Dahiliye

Dahiliye kliniğimizde, tansiyon problemleri, mide ve barsak sistemi hastalıkları (gastrit, ülser, reflü, bağırsak sendromu), romatizmal hastalıklar, astım, bronşit, anemi (kansızlık), karaciğer hastalıkları, hepatit, pankreas hastalıkları, guatr, şeker hastalıkları gibi hormonlarla ilgili  hastalıklar ve enfeksiyon hastalıklarının tanı ve tedavisi yapılmaktadır.

Dahiliye branşı kapsamında ayakta poliklinik muayeneleri, yatarak takip ve tedavi, acil servis ve Check-Up hizmetleri bulunmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Estetik Merkezi

Alexandrıte Lazer

Lazer Epilasyon, istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın hızlı ve sağlıklı yoludur. Lazer epilasyonda kullanılan lazer ışığının dalga boyu melanin pigmenti tarafından emilme özelliğine sahiptir.Soğutma sistemli lazer tekniği ile yapılan lazer epilasyon ile lazer ısısı cilde zarar vermeden doğrudan kıl kökünü yok eden ısıya dönüşür.

İğneli Epilasyon
İğneli epilasyon 100 yılı aşkın süredir uygulanan; ince sarı ve beyaz kıllarda etkili olan en eski epilasyon yöntemidir. Bu yöntemde özel, ince ve yumuşak bir iğne ile kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır. Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı, tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir. Uygulama sırasında ağrı duyulmaz, hafif bir ısı hissedilir.

Dermaroller
Dermaroller, cilde mikro kanallar açan, dönen bir silindir üzerinde bulunan minik iğneciklerden oluşan bir mekanizmadır. Cildi uyarmak için kullanılır. Açılan kanalcıklardan deri altına verilmek istenen etken maddelerin daha çok ulaşması sağlanır.
Yaşlanan, lekelenen, çatlayan, kırışan, fonksiyonları yavaşlamış deri üzerinde onu uyarmak ve kendi kendisini onarmasını tetiklemek için kullanılır.

Medikal Cilt Bakımı

Sağlık açısından cildimizin temizlik ve bakımına özen göstermek yaşımız ilerledikçe oluşacak kırışıklıklar ve deformasyon gibi problemlerin önlenmesi bakımından önemlidir. Sigara, makyaj, güneş ışınları, stres , yanlış beslenme cildimizi solgun ve yorgun gösterir. 20’li yaşlardan itibaren temizlik, bakım ve koruma amaçlı olarak ayda ortalama 1 kez cilt bakımı yaptırmak yararlı olacaktır. Cilt bakımını düzenli yaptırmak, cildin daha  pürüzsüz, parlak, gözeneklerinin daha açık ve sağlıklı görünmesini sağlar.

Radyofrekans
Vücut dokularına 470 KHZ yüksek frekanslı elektromagnetik dalgalar tarafından terapisel ve bölgesel ısı oluşturulur. Isıya dönüşen yüksek frekans hücre fonxiyonlarını uyarırken lipolizi hızlandırarak zararlı yağları ilgili bölgeden uzaklaştırır.

Radyofrekans yüz tedavisi

Radyo frekans; cilde ısı yolu ile masaj yapılarak, ciltteki gevşemiş dokunun sıkılaşarak toparlanmasını sağlar. Radyo frekans sadece yüzde değil, boyun ve dekolte bölgesini, yüz ovalini toparlamakta ve ayrıca düşük kasların kaldırılmasına yardımcı olmaktadır.

Botox
Botulinum toksin olarak adlandırılan botoks ya da botox , halk dilinde anlaşıldığı şekilde bir zehir değildir. Plastik cerrahi alanında genellikle mimik kaslarının hareketleri ile ortaya çıkan özellikle alında, burun sırtında, kaşlar arasında, ve göz kenarlarında çizgileri azaltmak ve aşırı terleyen bölgelerdeki terlemeyi azaltmak amacı ile kullanılır.
Botoksun Faydaları Nelerdir?
Yıllar boyu aşırı kullanılan mimikler sonucu, kaslar yüz bölgemizde yoğun çizgi ve kırışıklıklar oluştururlar. Deriye bağlı yüzeysel kasları gevşeterek, kırışıklıkları rahatlatmak ve yumuşatmak mümkündür. Kasların gevşemesi ile daha fazla kırışıklık oluşmasını engeller.

Kavitasyon
Cildin dış yüzeyine uygulanan ultrasonun yayılması, yağ dokusundaki hücre sıvısında ani ve yüksek basınç değişikliklere dayanan bir yöntemdir. Bölgesel yağlanma ve selülitle ses dalgaları yardımıyla savaşan, cerrahi olmayan bir yöntemdir. Kavitasyon uygulaması ile oluşan köpüklenme önce genişleme, sonra patlama yaratır. Kavitasyon denilen bu etki; yağı sıvılaştırıp hücrelerin duvarlarını tahrip ederek yağların yapısını bozar. Bu dokudaki yağ hücreleri ve açığa çıkan yağ asitleri parçalanarak, lenf yolları sayesinde buralardan uzaklaştırılmaya çalışılır.

G5 Masajı İle Selülit Tedavisi:
Hızlı titreşimle ve iterek sıkıştırma yöntemi ile fazla yağların ve selülitli bölgelerin yakılmasını sağlar. Gerginleşmiş noktaları ve spazmları yatıştırmaya, ödemlerin ve yorgunluk sonrası kaslarda biriken laktik asitin atılmasında yardımcı olur. Ritmik masaj ile kan dolaşımı hızlandırılır, ciltte yaşlanma çizgilerini azaltır ve cilde esneklik sağlar. Aletle yapılan masaj sayesinde kan akışı hızlanır, damarlar açılır ve vücut toparlanır. G5 masajı özellikle pasif jimnastik öncesinde vücudun ısınmasını ve yağ yakmaya daha erken başlamasını sağlıyor. Masaj tüm vücuda uygulanabiliyor.

Pasif Jimnastik
Pasif jimnastik, vücuda radyo dalgalarının verilmesi ile kasların hareket etmesi işlemidir. Vücutta aktif olarak çalışan kasların yanında, hareket alanı bulamayıp çalışamayan kaslarımızda bulunuyor. Pasif jimnastik çalışmayan bu kasların radyo dalgaları ile hareketlenmesini sağlar. Bu şekilde kaslara bir işlevlik kazandırılır.

Göğüs Hastalıkları

Göğüs Hastalıkları Bölümümüzde, tüm akciğer hastalıklarının tanı, tedavi ve takibine yönelik poliklinik hizmeti verilmektedir.

Akciğerden kaynaklanan nefes darlıklarının tanı ve değerlendirilmesi için solunum fonksiyon testleri yapılmaktadır. Alerjik hastalıkların tanısında cilt alerji testleri (solunum ve gıda alerjenleri) ve uygun hastalarda aşı uygulaması (immünoterapi) yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Göz Hastalıkları

Göz kliniğimizde yapılan tedavi ve operasyonlar; katarakt, FAKO (laser) veya klasik yöntemlerle glokom, şaşılık, travma, gözyaşı kanal tıkanıklığı doğuştan olan veya sonradan gelişebilen göz kapağı şeklinin bozukluklarına yönelik olarak operasyonlar, miyopi, hipermetropi, astigmatizm tedavileri ve kontakt lens uygulamalarıdır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Genel Cerrahi

Genel Cerrahi Kliniğimizde; Karaciğer Cerrahisi, Safra Kesesi Cerrahisi (Laparoskopik), Safra Yolları Cerrahisi, Pankreas ve Dalak Hastalıkları Cerrahisi, Hemoroid Tedavisi, Meme Cerrahisi, Tiroid, Paratiroid ve Adrenal bez hastalıkları Cerrahisi, Fıtık (Açık-Kapalı), Yumuşak Doku ve Yanık Cerrahisi, Travma Cerrahisi, Cerrahi Yoğun Bakım, Laporoskopik Cerrahi (Safra kesesi ), Endoskopi, Kolonoskopi uygulamaları yapılmaktadır.

Genel Cerrahi Hastalıkları başlıklar halinde özetlenirse;

A. Yemek borusu, mide, ince bağırsaklar, kalın bağırsaklar, makat hastalıkları (anal apse, anal fissür, anal fistül vs.) , karaciğer, safra kesesi, pankreas ve dalak hastalıklarını içine alan sindirim sistemi hastalıklarını içermektedir. Karın duvarına ait ve kasık fıtıkları da bu gruba girer.

B.  Endokrin Cerrahi gurubu dediğimiz grupta ;

· Tiroid hastalıkları (guatr ve tiroid kanserleri)

· Paratiroid Hastalıkları (paratiroid adenom ve paratiroid kanserleri)

· Meme hastlalıkları (memenin selim hastalıkları ve meme kanserleri)

· Böbrek üstü hastalıkları vb.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum Kliniğimizde;  aile planlaması ve doğum kontrolü, menopoz, kanserin erken tanı ve tedavisi, gebelik takibi (35 yaşın üzerindeki gebelikler, diabet, kan uyuşmazlığı, hipertansiyon), ultrasonografi (jinekolojik), sezeryan, histerektomi, HSG, aşılama, hormon takibi yapılmaktadır.

Bu ünitede,  annenin sahip olduğu bazı hastalıklar veya gebelik sırasında oluşan ilave riskler söz konusuysa, anneler takibe alınır. Örneğin kalp rahatsızlıkları ve /veya yüksek tansiyonu olanlar, tüm gebelikleri boyunca yakından izlenirler.

Gebelik  komplikasyonu olarak, çoğul gebelikler, tekrarlayan düşük ve bebek kayıpları, RH uyuşmazlığı, erken doğumlar, servikal yetmezlik denen rahim ağzı yetmezlikleri vb. bu kliniğimizde takip edilmektedir.

Yaşam süresinin ülkemizde ve dünyada uzamasına endeksli olarak menopoz dönemi ve sonrası,  kadın hayatının  üçte birlik bir dönemini kapsar hale gelmiş ve bu döneme özgü sağlık sorunları ayrı olarak incelenmeye başlanmıştır. Bu fizyolojik olayın vücutta yaratacağı değişiklikler, yaşın ilerlemesiyle artan riskler ve yaşam kalitesini bozabilecek sağlık sorunlarını erken teşhis etmeye, tedavi etmeye, riskleri azaltmaya yönelik  olarak bu grup kadınlara sağlık hizmeti verilir. Amaçlanan, yaşam kalitesini sağlamaktaır. Kaliteli yaşam, mutluluktur.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Kalp ve Damar Cerrahisi

Varis tedavisi ameliyatsız ve ameliyatlı, her türlü sklora terapi, radyo frekans, lazerle leke tedavisi, Periferik Arter Cerrahisinde anatomik ve ekstra anatomik her türlü bypass , boyun damar cerrahisi, diyabetik damar problemleri, ayak vasküler cerrahi.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Kardiyoloji

Kardiyoloji Polikliniğinde kalp ve damar hastalıkları,kalp ritim bozuklukları,tansiyon ve kolesterol yüksekliği ile ilgili problemlerin çözümüne, damar hastalıkları ile ilgili riskin belirlenmesine yönelik tetkik ve tedavi uygulanmaktadır.

EKOKARDİYOGRAFİ
Kalbin yapısal ve işlevsel olarak değerlendirilmesinde girişimsel bir işlem olmaması nedeniyle eşsiz bir tetkiktir. Ekokardiyografi tetkiki ile kalbin pompa fonksiyonunun durumu, kapakların yapısı fonksiyonel durumu, kalbin yapısal anormallikleri hakkında bilgi edinilir.
Kalp kapaklarındaki kaçakların ve darlıkların varlığının ve ciddiyetinin tespitinde, doğumsal kalp hastalığı ve kalp kası hastalıklarının tanısında önemlidir.

EFOR TESTİ
Efor testi, kalp yükünü giderek artıracak şekilde “treadmill” adı verilen bir koşu bandında egzersiz yapılırken, EKG nin sürekli izlenmesi ve belli aralıklarla kayıt alınması olarak tanımlanabilir.
Efor testi en çok koroner yetersizlik (kalbi besleyen atardamarlarda darlık veya tıkanıklık olması) tanısının koyulması ya da bu tanı koyulmuş hastaların takibi için yapılmaktadır. Bunun dışında egzersiz yeterliliğinin belirlenmesi, egzersize tansiyon cevabının araştırılması, egzersizle ortaya çıkabilecek ritim ve ileti bozukluklarının incelenmesi, bayılma nedeninin belirlenmesi gibi amaçlarla da efor testi istenmektedir.

TANSİYON HOLTERİ
Kan basıncının 24 saat boyunca belli aralıklarla ölçülüp kaydedilmesini sağlayan bir cihazdır. Kola takılan manşet ve kaydedici bölümlerden oluşur. Alınan veriler bilgisayara yüklenerek analiz edilir ve kan basıncının günlük seyri ile ilgili pek çok ölçümün değerlendirilmesi sağlanır. Tansiyon holteri incelemesi kan basıncının günlük değişkenliğinin incelenmesi, ilaca dirençli hipertansiyon, ilaç tedavisinin etkinliğinin incelenmesi amacıyla yapılmaktadır.

RİTİM HOLTER 
Kalbin elektriksel aktivitesinin üç kanaldan en az 24 saat süreyle kaydedilmesi işlemidir. Kullanılan Holter cihazına göre alınan kayıtlar bir bilgisayara yüklenerek analiz edilir ve kalp ritmi ile ilgili birçok parametrenin değerlendirilmesi mümkün olur. Ritim Holter incelemesi en çok kalbin elektriksel aktivitesindeki sorunların değerlendirilmesi amacıyla yapılır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Kulak Burun Boğaz

Kulak-burun-boğaz polikliniğimizde hafta içi hergün (cumartesi dahil) hizmet vermekteyiz. Polikliniğimizde tedavi edilebilen hastalıklar;

 • Burun ve sinüs hastalıkları
 • Burun tıkanıklığı ve şekil bozukluğu yapan kemik, kıkırdak eğrilikleri ve yumuşak doku problemleri
 • Burun polipleri
 • Sinüzit
 • Boğaz ve gırtlak hastalıkları
 • Geniz eti ve bademcik hastalıkları
 • Ses teli hastalıkları, polip ve nodülleri
 • Sigara ve reflü’ye bağlı boğaz ve gırtlak hastalıkları
İşitme ve denge bozuklukları; işitme  bozuklukları işitme (odyoloji) laboratuvarımız yardımıyla incelenmektedir.
 • Alerjik nezle, boğaz ve kulaklardaki alerjik reaksiyonlar,
 • Baş-boyun tümörleri
 • Tükürük bezinin taşları, tümörleri ve iltihabi hastalıklarının teşhis ve tedavisi.
 • Kulak Burun Boğaz – Nöroloji İşbirliği
 • Kulak-burun-boğaz sahasında bulunan sinir dokularıyla ilişkili olarak oluşan yüz felci, baş ve yüz ağrıları ile baş dönmesine yönelik tedaviler.

Nöroloji

Nöroloji sinir sistemi ve onların yönlendirdiği kaslar ve hareket durumu, denge, nöromotor gelişim, uyku yapısı, algılama, hafıza, bilinç durumu gibi yapıları ve hastalıklarını inceler.

Nöroloji Kliniği; merkezi ve periferik sinir sistemi yapısal ve fonksiyonel hastalıklarının tanı, izlem ve tedavisini amaçlamaktadır.

NÖROLOJIK HASTALIKLAR 

 1. Baş ağrısı
 2. Epilepsi (Sara)
 3. Beyin damar hastalıkları (Felçler – inme)
 4. Demans – Alzheimer Hastalığı
 5. Baş Dönmesi ve denge bozuklukları
 6. Hareket bozuklukları ve Parkinson hastalığı
 7. Demyelinizan hastalıklar
 8. Periferik sinir ve kas hastalıkları
 9. Uyku bozuklukları ve uykuda solunum bozuklukları Hastalıkların Tanı ve Tedavisinde Yararlandığımız Nörofizyoloji Laboratuvarımız; Elektroensefalografi (EEG), Elektromiyografi (EMG),

Koma, ilerleyici inme, sık tekrarlayan nöbetler gibi hasta yaşamını tehlikeye sokan ciddi durumlarda hastalarımızın takip ve tedavisi erişkin yoğun bakım ünitesinde sürdürülmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Radyoloji

BİLGİSAYARLI TOMOGRAFİ(BT)
Kısaca BT olarak da bilinen Bilgisayarlı Tomografi X ışınları kullanılarak iç organ ve dokuların ayrıntılı görüntülerinin elde edilmesi yöntemidir.
Hastanemizde Bilgisayarlı Tomografi incelemelerinde, Spiral-helikal Tomografi GE hispeed CT cihazı kullanılmaktadır. Cihazın sunduğu hızlı çekim sayesinde tüm vücut bölgelerinin tomografisi ve 3D (3 Boyutlu) görüntülenmesi yapılabilmektedir.
İnce kesit ve hızlı çekim sayesinde 1 mm ve daha altındaki lezyonların,kitlelerin görülebilmesi,tanı konabilmesi mümkün olmaktadır.

Özellikle genç-orta yaş hasta grubunda Hipertansiyonun sık nedenlerinden biriside böbrek damar problemleridir. Hastanemizde mevcut BT cihazımızla damar yapınız 3 boyutlu olarak incelenmektedir.
Kalın bağırsak hastalıklarını değerlendirmede kolonoskopi yapılamayan özel durumlarda(kolonoskopi sırasında bağırsakta ilerleyememe, hastanın bu işlemi istememesi) hastanemizde bulunan BT cihazı ile 3 boyutlu olarak inceleme yapılabilmektedir. Bu çekim sırasında makattan herhangi bir giriş yapılmaz. Hasta sadece sırtüstü yatarken normal tomografisi çekilir.

Bilgisayarlı Tomografi
4 Boyutlu Ultrason
Doppler Ultrasonografi
Röntgen
Panaromik Röntgen
Kantitatif Kemik Yoğunluğu Ölçümü
Girişimsel Radyoloji :
– Meme Biyosi
– Titoid Nodülleri İnce İğne Aspirasyon Biyopsisi (IIAB)

İlaçlı İncelemeler:

Bazı durumlarda tomografi çekimleri damar,ağız ve makat yollarından herhangi birinden verilen (kontrast madde adı verilen )ilaçlarla yapılır.Bu ilaçların nasıl ve ne şekilde uygulanılacağı işlemden önce ayrıntılı olarak hastamıza anlatılır.

ULTRASONOGRAFİ

Hastanemizde USG cihazı ile renkli ve 4 boyutlu inceleme yapılmaktadır.

GENEL OLARAK KULLANIM ALANLARI

Genel olarak kemik yapılar dışında vücudun neredeyse tüm bölgelerinde tanısal amaçlı kullanılır.Örnekler;
Tiroit:Ultrasonografi tiroit bezinin büyüklüğünü, tiroitteki bir kitlenin yoğun (sert) ya da kistik yapısını anlamayı sağlar.
Meme:Ultrasonografi, kist ile sert kitleler (tümör) arasında ayrım yapılmasını sağlar. Mammografi gibi radyolojik incelemelerin önemli bir tamamlayıcısıdır.
Karaciğer-Safra Kesesi:Ultrasonografi karaciğerdeki yağlanma,büyüme, tümör, kist ve apselerin, ayrıca bunlara bağlı yapısal bozuklukların saptanmasına olanak verir.Safra kesesinde taş,iltihap ve tümörlerin tanısında kullanılır.
Böbrek:Ultrasonografi hidronefroz (böbrek havuzu ve çanaklarının aşırı genişlemesi) ve böbrek taşlarının saptanmasını sağlar.Ayrıca böbrekteki kistlerle tümörlerin ayırt edilmesinde kullanılır.
Beyin:Bebeklerde beyinde gelişimin değerlendirlmesi,kanama,sıvı birikimi gibi durumların tespitinde kullanılır.
Kalça:Bebeklerde doğuştan kalça çıkığının tespiti için en iyi yöntemdir.
Kadın ve erkek üreme organları:Tümör,kist,enfeksiyon gibi durumlarda hastaya radyasyon vermeden,mükemmele yakın sonuçlar elde edilir.

Obezite ve Metabolik Cerrahi

Obezite, Türkiye’de ve tüm dünyada pek çok kronik hastalığa yol açarak yaşamı tehdit eden önemli sağlık sorunudur. Pek çok kronik hastalığın en önemli nedeni olan aşırı kiloların kontrol altına alınması, yalnızca estetik değil sağlık açısından da gereklidir.Yapılan araştırmalar, sadece diyet ve egzersizle kalıcı kilo verebilen kişi sayısının %10’u geçmediğini göstermektedir. Geriye kalan %90 kişi kanser, diyabet ve kalp hastalığı riski altındadır.

Obezite, kanserin azaltılması için mutlaka tedavi edilmelidir.

Hastanemizdede yapılan Obezite cerrahisi sonrası kişiler, dahiliye uzmanı ve diyetisyen takibinde 3-4 ay içinde ortalama 30-40 kilo verebilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Odyoloji

İşitmenin ölçülmesi ve işitme fonksiyonlarının değerlendirilmesini sağlayan işitme testine verilen isimdir.

Testler Odyometrist tarafından yapılmakta ve uzman doktorlarımız test sonuçlarını değerlendirmektedir. Odyometrik test işitme kaybının seviyesini, tipini, konuşmanın anlaşılırlığını ve rahatsızlık eşiğini tespit etmek için sessiz kabinde yapılan testtir.

Yeni doğan bebeklerde işitmenin belirlenmesi için tarama testi olarak kullanıldığı gibi, iç kulaktan kaynaklanan bir işitme azlığı olup olmadığını gösteren objektif bir testtir. Hastanelerimizde yeni doğan her bebeğe işitmesinin normal olup olmadığını gösteren otoakustikemisyon testi yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Ortopedi ve Travmatoloji

Ortopedi ve Travmatoloji Kliniğimizde; diz, omuz, ayak bileği ve diğer büyük eklemlerde travma ya da farklı sebeplerden dolayı ortaya çıkan sorunların artroskopik yöntemle tanısı ve tedavisi yapılabilmektedir. Özellikle spor yaralanmaları sonucu gelişen ön çapraz/arka çapraz bağ, iç yan/dış yan bağ, menisküs ve kıkırdak yaralanmaları kısa sürede artroskopik olarak tedavi edilmekte ve hastalar kısa sürede işlerine ve günlük aktivitelerine dönebilmektedir.

Halk arasında “kireçlenme” olarak bilinen; özellikle diz, kalça, ve ayak bileği gibi vücut ağırlığını taşıyan eklemlerde veya geçirilmiş travmalara bağlı olarak oluşan kıkırdak kaybı sonucu ortaya çıkan artroz problemleri, gerek tıbbi, gerekse protez replasman ameliyatlarıyla tedavi edilmektedir.

Doğumsal kalça çıkığı, serebral palsi, çocuk felci, kol-bacak kısalıkları gibi  doğumsal tüm deformiteler de ortopedik  yöntemlerle tedavi edilmektedir.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Üroloji

Üroloji polikliniğimizde, açık cerrahi ameliyatların yanında endoskopik ve laparoskopik yöntemlerle ameliyatlar  yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Yenidoğan Yoğun Bakım

Yeni doğan Yoğun Bakım Ünitesinde, gebeliğin 25. haftasından itibaren olan erken doğum, çoğul gebelik, diyabetik anne bebeği, dışkısını yutmuş bebek, yeni doğan sarılıklarının tedavileri yapılmaktadır.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

Yoğun Bakım

Yoğun Bakım

Hastanemizin yoğun bakım ünitesi; bir ya da birden fazla organın geçici olarak yetersizliği nedeni ile vücudun aksamış olan fonksiyonlarının, esas neden ortadan kalkıncaya kadar desteklenmesi ve bu süreç içerisinde hastanın hayatta kalmasına yönelik kesintisiz hizmet vermektedir. Yoğun bakım ünitemizde her yatak başında suni solunum cihazı ve hastalara ait yaşamsal bulguları takip edebildiğimiz monitörler yer almaktadır.

Yoğun Bakımda Takip Edilmesi Gereken Hasta Grupları

• Ciddi solunum yetmezliği olan hastalar
• Ciddi kalp yetmezliği olan hastalar
• Ciddi böbrek yetmezliği olan hastalar
• Ani felç geçiren hastalar
• Sepsis denilen ciddi enfeksiyonu olan hastalar
• Zehirlenmeler
• Genel vücut travması geçiren hastalar
• Sinir sistemi hastalığı olan hastalar ( MyasteniaGravis, GullianBarre gibi)
• Büyük ameliyatlar sonrası takibi gereken hastalar
• Yaşlılığa bağlı genel durum bozuklukları
• Malign hastalıklara bağlı gelişen sistemik yetmezlikler, vs.

Hastanemizde; Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi, sahip olduğu uzman ekip ve 14 adet ileri teknolojik kuvöz ve diğer ekipman donanımı ile bebeklerin en doğru tedaviyi almalarına imkan vermektedir.

Daha fazla bilgi için: 0216 310 47 88

START TYPING AND PRESS ENTER TO SEARCH